Hakkımızda Web Tasarım Web Dizayn Web Tasarım Hizmetlerimiz Web Tasarım Web Design Internet Sitesi Tasarim Web Dizayn web tasarım web dizayn web design internet sitesi tasarımı İletişim Web Tasarım Internet Sitesi Kurma Web Dizayn Anasayfa
       
E-mail kullanımı ve ayarları
Soru: E-mail ( elektronik posta ) hesabı ne demektir ?
Cevap: Elektronik postalarınızın alınması, E-MAIL gonderilmesi, MESAJ depolanması ve diğer işlemlerin gerçekleştirildiği işleme kısaca e-mail hesabı diyoruz. Herhangi bir e-mail adresi Dünya'da sadece bir adettir. Örneğin adiniz@indexmedya.com 
Soru: Pop3 mail ( e-posta ) hesabı ne demektir ?
Cevap: Pop 3 mail, Outlook ,Outlook Express, Eudora gibi özel mail programlarıyla kullanılabilen mail hesabıdır.
Soru: Webmail nedir ?
Cevap: Elektronik postalarınızı tarayıcınız(internet explorer) vasıtasıyla web üzerinden okuma, yazma ve diğer işlemlere izin veren yazılım tekniğidir. Müşterilerimiz uluslararası bir site olan mail2web sitesinden maillerini kontrol edebilirler.

Web-mail adresi: http://www.mail2web.com 
Email adresiniz: adiniz@adiniz.com
Kullanıcı Adınız: adiniz@adiniz.com
Parolaniz    : parolanız şeklinde olmalıdır.

Soru: Spam ne demektir ?

Cevap: İstem dışı gönderilen, bıktırıcı, rahatsız edici çoğu kez adres tanımsız elektronik postalara spam denir. Sunucularımızda spam uygulaması kesinlikle yasaktır. Bu yönde bir ikaz veya şikayet geldiğinde hesabınız hemen dondurulur, şikayetin doğruluğu sunucu kayıtlarından anlaşılırsa hesabınız kapatılır.

Soru: E-mail yönlendirme ( E-mail Forward) ne demektir ?
Cevap: 1-) Herhangi bir e-mail adresinize gelen elektronik postanın, tarafımızdan tanımlanan başka bir posta adresinize iletilmesi işlemidir. Yönlendirilecek adres kendi alanınızda olabileceği gibi, başka bir alanda da olabilir. Örneğin.
adiniz@adiniz.com > info@adiniz.com yönlendirdiğinizde, adiniz adresine gelen postayı, info adresinden alabilirsiniz. Yine benzer bir şekilde
adiniz@adiniz.com > adiniz@herhangibirposta.com şeklinde de yonlendirebilirsiniz.
Öte yandan bir posta adresine gelen maili birden fazla adrese yönlendirebilirsiniz.

DİKKAT :Burada unutulmaması gereken konu : adınız adresine gelen posta, belirttiğiniz adrese iletilir, ancak bir kopyası kendinde kalır. Bu adreste biriken postalarınızı boşaltmazsanız, bir sure sonra posta kutunuz dolup, yeni posta kabul etmez. Ayrıca iletileri istenilen adrese yönlendirilebilmesine karşın o adresten yönlendirilen mail adına gönderme yapılamaz.
Hosting & Alan adı tescil
Soru: Web sitemi kendim güncellemek istiyorum bunun için FTP ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor?
Cevap: FTP ile dosya göndermek için cuteftp ya da ws_ftp gibi bir programla sunucunuza bağlanmanız gerekiyor. Bizim size vereceğimiz ftp kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte , ftp.alanadi.com (örn: ftp.drkemalatak.com) bilgilerini kullanarak dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.
Soru : Alan adı ( domain name ) ne demektir ?
Cevap : Alan (domain ; internet üzerinde bilgilerinizi bulundurduğunuz, size ait bilgi depo alanıdır (genellikle hard disk alanı), alan adı (domain name) ise, internet üzerinde bir eşi olmayan, size ait ve sizi tanımlayan, standart tekniğe dayalı özel bir isimdir. örneğin : www.adiniz.com
Soru: Indexmedya hosting servislerinde istediğim her tür siteyi barındırabilir miyim?
Cevap: Hayır, genel ahlak kurallarına aykırı siteler ile T.C kanunlarına aykırı sitelerin barındırılmasına izin verilmemektedir.
Ödemeler ve Siparişler
Soru: Ödemelerimi nasıl yapabilirim?
Cevap: Ödemelerinizi banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz.
Hesap numaralarımız:
Garanti Bankası Kadıköy Şubesi
Hesap Adı: INDEX_TL
Şube Kodu: 088
Hesap Numarası: 6681359
Garanti Bankası Kadıköy Şubesi
Hesap Adı: INDEX_USD
Şube Kodu: 088
Hesap Numarası: 9090703
Soru: Ödememizi yaptıktan ne kadar zaman sonra hizmetiniz başlar?
Cevap: Banka havalesi doğrulandığı anda hesabınız aktif hale getirilir. Alan adı tescil işlemleriniz o gün başlatılır. 2 gün içerisinde e-mail kullanımına başlayabilirsiniz.
Soru: Ödemelerimi kredi kartı ile yapabiliyor muyum?
Cevap: Hayır, şu an yalnızca banka havalesi kabul edebiliyoruz.Çok yakında sayfalarımız üzerinden kredi kartı ile ödemelerinizi yapabileceksiniz.
 

 

 
       
E-mail:   doktorweb@indexmedya.com
 
     
 
     
       

5n1k - Beş N Bir K - Forum Portal Blog